Bir Yardımcısı, Trump'ın Capitol'e Silahlı Bir Çeteyi Yönlendirmek İçin Bir Gizli Servis Ajanına Saldırmaya Çalıştığını Söyledi

Vay canına, eğer bir “dikkat blok”, Gizli Servis varyasyonu için bir zaman olsaydı, işte buydu. Shoudda silahlarını ona temizledi ve bir silah gördüklerine inandıklarını belirtti …


Trump Yapmaya Çalıştı Bir Gizli Servis Ajanına Saldır, Silahlı Bir Çeteyi Capitol’e Götürsün, Bir Yardımcı Said

Patlayıcı açıklamada, önceki bir Beyaz Saray asistanı, Trump’ın 1 Ocak’ı anladığını belirtti. 6 avukat donanımlıydı, ancak güvenlikten geçmeleri istendi. Capitol’e gidemediği zaman, aslında o kadar öfkeli olduğu ve limuzinin direksiyonunu almaya çalıştığı belirtildi.


David Mack

BuzzFeed Haber MuhabiriStephanie K. Baer

BuzzFeed Haber Muhabiri


1 saat önce Güncellendi 2 saat önce gönderildi geri


https://twitter.com/intent/tweet?ur…d Mob To The Capitol, An Aide Said & aracılığıyla= skbaer

AP Photo/Andrew Harnik, Pool

Cassidy Hutchinson Haziran’da yemin etti 07 Washington DC’deki Capitol’de. 6 Ocak’ta 2021 Capitol’e doğru yürüdüklerinde ve aslında Gizli Servis temsilcileri onu yapmaktan kaçındığında o kadar sinirlendi ki, hükümet limuzininin direksiyonunu almaya çalıştı ve ardından bir güvenlik görevlisine saldırmaya çalıştı, önceki bir Beyaz Saray asistanı Salı günü yaptığı açıklamada Kongre’yi bilgilendirdi.

Cassidy Hutchinson, 2020 , aslında önceki Trump personel şefi Mark Meadows’un baş asistanı olarak çalışmış ve yönetimin Capitol’e yapılan saldırı boyunca ve sonrasında geçmişte nasıl davrandığına dair ön sırada yer almıştı.

Patlayıcı yeminli ifadesinde Hutchinson, Joe Biden’ın lisansı nedeniyle Kongre’den önce Ellipse yakınlarındaki hayranlara açıklamalar yapmaya hazırlanırken başkanın yanında olduğunu hatırladı 2020 seçim zaferi.


Trump kalabalığı üzdü video kameralardan önce yarı tamamlanmış görüneceğini, daha önce videoya kaydedilmiş bir ifadede, birkaç f hayranları, yanlarında silah oldukları için manyetometre güvenlik tarama cihazları veya dergiler aracılığıyla gelemediler.


Hutchinson, “Silahlı kişilerin şarjörden geçmesine izin vermediğimiz için deliye döndü,” diye onayladı Hutchinson. Başkan Hutchinson, Trump’ın sözlerinin etkisine ilişkin sözlerini duyduğunu söyledi: silahları olmasına dikkat edin. Beni yaralamak için burada değiller. al uzaklarda. Kişilerimi içeri al. Buradan Capitol’e yürüyebilirler. Bireylerin içeri girmesine izin verin. Mags uzakta.”

Aksesuarı görüntüle 141033959

O zaman– personel başkan yardımcısı Anthony Ornato, sabahın erken saatlerinde kendisine ve Meadows’a, o gün toplanan avukatlardan birkaçının donanımlı olduğunu Trump’a bildirdiğini bildirdi.


Trump, konuşmasında Capitol’e gitmesini tartışacak, seçim akreditasyonunu yönetmek için Mike Pence’i eleştirecek veya bireyleri mücadeleye motive edecek satırlardan oluşmak yerine yasal temsilciler tarafından cesaretlendirildi. , dedi, ancak aslında bunu bir şekilde yaptığını belirtti.


Azınlık Lideri Kevin McCarthy daha sonra Trump konuşurken onu aradı, Başkan aslında Capitol’e gideceğini söylemişti. “Buraya gelme,” diye McCarthy’nin telefonu kapatmadan önce kendisini bilgilendirdiğini söyledi.

Jacquelyn Martin/ AP

Arka planda Beyaz Saray varken, Başkan Donald Trump 6 Ocak’taki mitingde konuşuyor 141033959 , Washington DC’de.

Hutchinson Beyaz Saray’a geri döndüğünde, kendisini Trump güvenlik şefi Robert Engel ile birlikte işyerine götüren ve durumu bildiren Ornato’yu deneyimlediğini belirtti. “canavar” veya hükümet limuzininde gerçekte ne olduğunu. Ornato, Gizli Servis temsilcileri kendisine Capitol’e gitmenin güvenli olmayacağını söylediğinde, Trump’ın aslında o kadar sinirlendiğini ve “Ben lanet olası başkanım” diye çığlık attığını ve direksiyona geçtiğini belirtti.

“Bay Trump daha sonra özgürlüğünü Bobby Engel’e doğru hamle yapmak için kullandı ve Bay Ornato bu hikayeyi benim için anlattığında, aslında işaret etmişti. köprücük kemiklerine doğru” dedi Hutchinson.

Engel’in Ornato’nun konuşmasını dinlediğini ve hikayesinden hiçbir şeyi düzeltmediğini belirtti.

video oynatıcı. buzzfeed.com

Aynı şekilde bir Aralık 846 olayını da açıkladı. Amerika Birleşik Devletleri Başsavcısı Bill Barr, Associated Press’e Adalet Bakanlığı’nın aslında kapsamlı bir seçim anormalliği keşfetmediğini bildirdiğinde, Trump aslında o kadar öfkeliydi ki, öğle yemeğini Beyaz Saray duvarına fırlattı.

REKLAM

Böyle bir öfke nöbetinin emsali olmadığını belirtti. Hutchinson, “Personel şefi ile geçirdiğim süre boyunca, yemek fırlattığını ya da masanın tüm içeriğinin zemine gitmesine ve büyük olasılıkla kırılmasına ya da her yere gitmesine izin vermek için masa örtülerini çevirdiğini tanıdığım birkaç kez oldu.”

video oynatıcı. buzzfeed.com

Hutchinson şu anda Amerika Birleşik Devletleri Başkenti’ne yapılan 6 Ocak Saldırısını Soruşturmak İçin Seçilmiş Komite’nin perde arkası duruşmalarında ana tanıktı. vasiyetinden alıntılar mevcut kamuya açık oturumlara daldırıldı. Kaydedilmiş bir ifadede, 6 Meclis Cumhuriyetçisinin gerçekte nasıl genel af talep ettiğini detaylandırdı. Aynı şekilde, görünüşe göre, Meadows’un, Seçim Gününden sonraki haftalarda 846 Trump’ın yaptığı bir konferanstan sonra dosyaları yaktığını gördüğünü belirtti. aslında, Capitol isyancılarının önceki başkan yardımcısı Mike Pence’i asmak istediklerine dair tezahüratlarına olumlu yanıt verdi. İsyancılar Capitol’e inerken Beyaz Saray’da devam ediyor.


ne yapılıyordu ve müdürünü kanepede dinlenirken telefonunu karıştırırken keşfetti. Hutchinson, “Sadece inanmayı aklımda tutuyorum çünkü Mark’ın bundan kurtulması gerekiyor ve onu bundan nasıl kurtaracağımı anlamıyorum, ancak umursaması gerekiyor,” dedi Hutchinson.

Dakikalar sonra, Beyaz Saray avukatı Pat Cipollone “koridordan namluyla aşağı indi” dedi ve Meadows’a isyancıların gerçekten de gidip konuşmak zorunda oldukları Capitol’e ulaştıklarını bildirdi. Başkan. Hutchinson, Meadows’un başkanın “hiçbir şey yapmak istemediğini”

yanıtladığını belirtti. Hutchinson, ‘Mark, bir şeyler yapılması gerekiyor, yoksa insanlar ölecek ve kanlar senin ellerine geçecek'” dedi.

2 erkek daha sonra başkanla konuşmayı delege etti. Trump’ın 7 Ocak’ta yaptığı bir konuşmada isyancıları affetmek hakkında bir dilden oluşmak istediğini ancak Beyaz Saray avukatları tarafından bunu yapmaktan caydırıldığını söyledi.


Hutchinson, aynı şekilde, hem Meadows’un hem de Trump’ın o zamanki kişisel yasal temsilcisi Rudy Giuliani’nin daha sonra 6 Ocak olaylarıyla bağlantılı olarak af aradıklarını doğruladı.


Trump, 6 Ocak vesilesiyle Twitter’a başladıktan sonra aslında geliştirdiği sosyal medyada bir dizi gönderide açıkladı. d Hutchinson’ın hikayesini “sahte” olarak nitelendirdi ve kim olduğunu zar zor anladığını belirtti.

“Hatırlıyorum, rahatsız, tatminsiz ve gerçekten, bireysel hissettim” dedi. “Gerçekten talihsizdim. Bir Amerikalı olarak isyan ettim. Vatansever değildi. Amerikan değildi. Capitol yapısının bir yalan yüzünden mahvolduğunu görüyorduk.”

Twitter’da tepki gösteren, önceki Trump personel şefi vekili Mick Mulvaney, duruşmayı “harika bir 2 saat” olarak nitelendirdi. , Trump için gerçekten kötü bir gün,” diye besteledi Mulvaney. az önce 07 saatler önce ortaya çıktı. Daha önce komite Temmuz ayına kadar başka bir kamuya açık duruşma yapmayacağını açıklamıştı.


“Günümüzde seçim komitesi, Başkan Bennie Thompson Salı günkü duruşmanın başında yaptığı açıklamada, Beyaz Saray’da neler olup bittiğiyle ilgili yepyeni ayrıntılar elde etti” dedi. “Amerikalı bireylerin bu ayrıntıları anında duyması çok önemli.”

Leave a Comment