Bourbon Hakkında Konuşalım

Blade and Bow’dan asla haberdar olmadım

İşte bir adamın bakış açısı

Farklı bir Solera karıştırma tekniği kullanan Diageo, markayı solumaya çalışır. -popüler Stitzel Weller İçki Fabrikası tesislerine yeni yaşam ve işlev.

thebourbonculture.com

Tipik olarak, alkol dükkanlarının raflarında hemen bulunmayan veya tuhaf olan burbon şişeleri hakkında değerlendirmeler yazarım. Pek çok kişinin benim kadar bu tür şişeleri avlamak için zamanı veya arzusu olmadığını anlıyorum. Dışarıdaki çoğumuz için, rafta olan, içinden seçtiğimiz şeydir.

Ve çoğu zaman bu şişeleri ürün ambalajının ne kadar çekici göründüğüne göre satın alırız. Bu, burbon satın alma uygulamalarınızı açıklıyorsa, büyük ihtimalle gerçekten bir şişe Blade and Bow Bourbon satın almışsınızdır.

Blade and Bow’un kökenleri

Blade and Yay, bir sırrın birincil kısımlarından çağrılır. Neden bir sırrın parçalarından sonra bir burbon çağıralım? Geçmişte Stitzel Weller İçki Fabrikasının kapısını süsleyen şey buydu. Kapıya yerleştirilen 5 sır, viski yapımında 5 sakini temsil ediyordu: tahıllar, maya, fermantasyon , damıtma ve yaşlandırma. Stitzel Weller, sonunda kapanması gerekmeden yıllar önce gezegendeki en iyi burbonlardan birkaçını (Pappy Van Winkle’dan oluşan) geliştirdi.

Merkez 2000 yılında viski üretimini durdurdu ve kısa süre sonra Diageo tarafından satın alındı. Diageo, erken 2000 s’de kademeli olarak yeniden tasarlamaya başladı. Aceleleri yoktu, çünkü aslında peşinde oldukları şey, konumun satışını içeren iyi miktarda burbon içeren depolama tesisleriydi. Bu variller çoğunlukla, 2013 tarihinden itibaren ürettikleri sayısız “Orphan Barrel” tanımlamasına girerdi. Aslında bırakılan fıçılar çoğunlukla geç damıtılmıştır 1980 s ve erken 2000 yolun hemen aşağısındaki New Bernheim içki fabrikasında. Bu eski namlular, Blade and Bow’a giren şey değil. Blade and Bow, Bulleit’e ek olarak, Kentucky’deki diğer içki fabrikalarından elde edilen çok daha genç burbondan yapılmıştır

Bu liste büyük olasılıkla Barton ve New’den oluşmaktadır. Bernheim ( Heaven Hill’s Distillery’dir, ancak Diageo için anlaşmalı olarak damıtılan burbon Heaven Hill’s yemeği değildir) Aynı şekilde, daha genç IW Harper bourbon, Bulleit Bourbons ve Blade and Bow üretmek için farklı Kentucky içki fabrikalarından fıçılar satın alıyorlar. Blade and Bow’a ne tür bir burbonun girdiği hakkında konuşmasalar da, büyük olasılıkla diğer marka adlarına giren aynı sıvının bir kısmı olduğu sonucuna varabiliriz.

Anladığımız bir şey var ki, Blade and Bow her partide belirli bir oranda Stitzel Weller burbonundan oluşuyor. Solera prosedüründe kullanılan gerçek miktarı bize bildirmedikleri göz önüne alındığında, aslında tek bir damla kadar az olabilir.

Solera prosedürü belirli bir miktarda sıvının taşınmasını içerir (muhtemelen namlunun yarısı kadar) içeriğin hiçbir zaman tamamen azalmadığını iddia etmek için bir varilden diğerine. Bu, büyük olasılıkla Diageo’nun her yıl üretebileceği varil miktarını sınırlayan zaman alıcı bir prosedürdür. Aynı şekilde nispeten hileli, çünkü Stitzel Weller adını bağlamak için bir öğe, herhangi bir öğe keşfetmek istedikleri açık.

Bu tadım anlayışına giriyorum ki, tattığım şey büyük olasılıkla 4-5 yaşında Barton (veya New Bernheim!) 91 Şişelenmeden önce kanıt. Diğer müşterilerin fiilen sahip olduğu $767 maliyeti “makul” denilmesi bana o kadar da makul gelmiyor. düşük kanıt, yaş belirtilmemiş(NAS) burbon için nereden kaynaklandığına dair herhangi bir ipucu olmadan, ardından $ değerinden büyük tamamen görünür. Ne anlıyorum? Bırakalım burbon kendini tanıtsın. Bu harikayı bir glencairn’de test ettim.

Blade and Bow Bourbon İnceleme Tadım Notları

Burun: ile birlikte hafif ve meyvemsi bir ilişki Noel meyveli kek, badem özü, vanilya ve biraz karanfil ve tarçın. Rahatsız edici değildir ve baştan sona karamelli tatlı bir tat verir. “Hairspray” ve a gibi bazı garip aromalar vardır. soluk çiçek notası Bunların ikisi de Solera prosedürünün öğeleri olmalıdır, ancak emin olamıyorum.

Damak: Isı eksikliği ile eşleştirilmiş oldukça ince bir ağız hissi, bende şunu söylemek istememe neden oluyor bu burbonun “pürüzsüz” olduğunu, ancak bunu daha ayrıntılı olarak tartışmaya çalışacağım. Şekerli kurabiye, vişne şurubu, vanilyalı mum ışığı ve bir uç şekerleme ve çikolata hepsi dilde keşfedilebilir. Tüm ağız hissi, fazla ısırmadan aşırı derecede yumuşaktır. En dikkat çekici olan ise eşsiz bir baharatın olmaması. Ve dramanın genel sıkıcılığını nötralize edecek kesinlikle hiçbir şey olmadığı için de gereklidir

Bitiş: Toz çörek, vişne ve vanilyalı kola ve son derece az tanenler yüzeyde keşfettiğim birincil notalardır. Tadı daha fazla katmanlamak için daha fazla deri veya meşe notası olsaydı. Genel olarak, yüzey kısa ila orta uzunluktadır ve oldukça donuktur.

Puan: 6/26

Bu dramada hiçbir şey gerçekten birbirinden farklı değil. Kısa bir süre için bile olsa tamamen tatmin edici. Ama aslında içtiğim başka bir burbonu tavsiye ediyor. yakın zamanda incelendi: Blanton’ın Özel Rezervi. Kolay ve keyifli olduğu bu deneyim için de aynı yöntemi hissettim. Hangi hakkında daha fazla belirtebilirsiniz.

Son Düşünceler

Blade and Bow oldukça şişe birçok basit insanın büyük olasılıkla anlayacağı eğlenceli bir hikaye, ancak kesinlikle bundan daha fazlası değil. Karşılaştırılabilir şişeler büyük olasılıkla 1792 Küçük Parti, Bulleit Bourbon (90 kanıt ) ve Kentucky Owl Wiseman. Ancak yalnızca birini seçmeniz gerekiyorsa, 1980 Blade and Bow veya KO Wiseman’ın yarı fiyatından dolayı Küçük Parti.

Gördüklerinde diğerlerine sağladığım bir uyarı onların deneyimi benimkiyle örtüşüyorsa, bunun başka bir şeyden sonra tüketmeniz gereken bir burbon olmadığıdır. Tadının gerçekten neye benzediğini öğrenmek için ilk önce bununla başladım.

Faktör, bu şişenin ince ve düşük kanıt doğasının, hemen hemen herhangi bir burbonu takip etmesi durumunda, tadı su gibi yapmasıdır. Lütfen, bu şişeyi satın almanız gerekiyorsa, tek başına veya başkalarını tüketmeden önce tadını çıkarın. Bana daha sonra teşekkür edeceksin.

.

Leave a Comment