Bourbon'u Tartışalım

Blade and Bow’dan hiç haberdar olmadım

İşte bir erkeğin bakış açısı

Farklı bir Solera karıştırma tekniği kullanan Diageo, markayı solumaya çalışır. – ünlü Stitzel Weller İçki Fabrikası tesislerine yeni yaşam ve işlev.

thebourbonculture.com

Sık sık alkol satan dükkânların raflarında bulunan tuhaf veya çabuk keşfedilmemiş viski şişeleri üzerine değerlendirmeler yaparım. Pek çok kişinin bu tür şişeleri avlamak için benim kadar zamanı veya arzusu olmadığının farkındayım. Dışarıdaki çoğumuz için, rafta olan, içinden seçtiğimiz şeydir.

Ve çoğu zaman bu şişeleri ürün ambalajının ne kadar çekici göründüğüne göre satın alırız. Bu, burbon satın alma uygulamalarınızı açıklıyorsa, büyük ihtimalle gerçekten bir şişe Blade and Bow Bourbon satın almışsınızdır.

Blade and Bow’un kökenleri

Blade and Yay, bir sırrın birincil kısımlarından çağrılır. Neden bir sırrın parçalarından sonra bir burbon çağıralım? Geçmişte Stitzel Weller İçki Fabrikasının kapısını süsleyen şey buydu. Kapıya yerleştirilen 5 sır, viski yapımında 5 sakini temsil ediyordu: tahıllar, maya, fermantasyon , damıtma ve yaşlandırma. Stitzel Weller, sonunda kapanması gerekmeden yıllar önce gezegendeki en iyi burbonlardan birkaçını (Pappy Van Winkle’dan oluşan) geliştirdi.

Merkez 2000 yılında burbon üretimini durdurmuş ve kısa süre sonra Diageo tarafından satın alındı. Diageo, erken 2000 s’de kademeli olarak yenilemeye başladı. Aceleleri yoktu, çünkü gerçekten peşinde oldukları şey, yerin satışını da içeren iyi miktarda burbondan oluşan depolama tesisleriydi. Bu variller esas olarak 2000 tarihinden itibaren ürettikleri farklı “Orphan Barrel” tanımlarına girecekti. Aslında bırakılan fıçılar çoğunlukla geç damıtılmıştır 1980 s ve erken 2000 yolun hemen aşağısındaki New Bernheim içki fabrikasında. Bu eski namlular, Blade and Bow’a giren şey değil. Blade and Bow, Bulleit’e ek olarak, Kentucky’deki diğer içki fabrikalarından elde edilen çok daha genç burbondan yapılmıştır

Bu liste büyük olasılıkla Barton ve New’den oluşmaktadır. Bernheim ( Heaven Hill’s Distillery’dir, ancak Diageo için anlaşmalı olarak damıtılan burbon Heaven Hill’s yemeği değildir) Aynı şekilde, daha genç IW Harper bourbon, Bulleit Bourbons ve Blade and Bow üretmek için farklı Kentucky içki fabrikalarından fıçılar satın alıyorlar. Blade and Bow’a ne tür bir burbonun girdiği hakkında konuşmasalar da, büyük olasılıkla diğer marka adlarına giren aynı sıvının bir kısmı olduğu sonucuna varabiliriz.

Anladığımız bir şey var ki, Blade and Bow her partide belirli bir oranda Stitzel Weller burbonundan oluşuyor. Solera prosedüründe kullanılan gerçek miktarı bize bildirmedikleri göz önüne alındığında, aslında tek bir damla kadar az olabilir.

Solera prosedürü belirli bir miktarda sıvının taşınmasını içerir (muhtemelen namlunun yarısı kadar) içeriğin hiçbir zaman tamamen azalmadığını iddia etmek için bir varilden diğerine. Bu, büyük olasılıkla Diageo’nun her yıl üretebileceği varil miktarını sınırlayan zaman alan bir prosedürdür. Stitzel Weller adını şuraya bağlamak için bir öğe, herhangi bir öğe keşfetmek istedikleri açık olduğundan, bu da nispeten hileli.

Bu tatma anlayışına giriyorum ki, tattığım şey büyük olasılıkla 4-5 yaşında. olarak kanıtlanan Barton (veya New Bernheim!) ) şişelenmeden önceki kanıtlar. Diğer müşterilerin gerçekte sahip olduğu $769 fiyatı “makul” denilmesi bana o kadar da makul gelmiyor. düşük kanıt, yaş belirtilmemiş(NAS) burbon için nereden kaynaklandığına dair herhangi bir ipucu olmadan, ardından $ değerinden büyük tamamen görünür. Ne anlıyorum? Bırakalım viski kendini tanıtsın. Bu harikayı bir glencairn’de test ettim.

Blade and Bow Bourbon İnceleme Tadım Notları

Burun: ile birlikte hafif ve meyvemsi bir ilişki Noel meyveli kek, badem özü, vanilya ve biraz karanfil ve tarçın. Rahatsız edici değildir ve baştan sona karamelli tatlı bir tat verir. “Hairspray” ve a gibi bazı gerçekten tuhaf kokular var. soluk çiçek notası Bunların ikisi de Solera prosedürünün öğeleri olmalıdır, ancak emin olamıyorum.

Damak: Isı eksikliği ile birlikte oldukça ince bir ağız hissi, bahsetmek istememe neden oluyor bu burbonun “pürüzsüz” olduğunu, ancak onu daha kapsamlı tanımlamaya çalışacağım. Şekerli kurabiye, vişne şurubu, vanilyalı mum ışığı ve bir uç şekerleme ve çikolata hepsi dilde keşfedilebilir. Tüm ağız hissi, fazla ısırmadan aşırı derecede yumuşaktır. En dikkat çekici olan ise eşsiz bir baharatın olmaması. Ve ayrıca gereklidir, çünkü dramın toplam sıkıcılığını etkisiz hale getirecek hiçbir şey kesinlikle yoktur

Bitiş: Toz çörekler, vişneli ve vanilyalı kola ve çok az tanenler yüzeyde keşfettiğim birincil notalardır. Tadı daha fazla katmanlamak için daha fazla deri veya meşe notası olsaydı. Genel olarak, yüzey kısa ila orta uzunluktadır ve oldukça donuktur.

Puan: 6/26

Bu dramda aslında hiçbir şey birbirinden farklı değildir. Biraz tatmin edici olsa da tamamen tatmin edici. Ama aslında içtiğim başka bir burbonu tavsiye ediyor. yakın zamanda değerlendirildi: Blanton’ın Özel Rezervi. Temel ve eğlenceli olduğu bu deneyim için aynı yöntemi hissettim. Hangi hakkında daha fazla belirtebilirsiniz.

Son Düşünceler

Blade and Bow oldukça şişe sıradan insanların çoğunun büyük ihtimalle anlayacağı eğlenceli bir hikaye ama aslında kesinlikle bundan daha fazlası değil. Karşılaştırılabilir şişeler büyük olasılıkla 1792 Küçük Parti, Bulleit Bourbon (90 kanıt ) ve Kentucky Owl Wiseman. Ancak yalnızca birini seçmeniz gerekiyorsa, 1980 Blade and Bow veya KO Wiseman’ın yarı fiyatından dolayı Küçük Parti.

Gördüklerinde diğerlerine sağladığım bir uyarı onların deneyimi benimkiyle örtüşüyorsa, bunun başka bir şeyden sonra tüketmeniz gereken bir burbon olmadığıdır. Tadının gerçekten neye benzediğini keşfetmek için ilk önce bununla başladım.

Bu faktör, bu şişenin ince ve düşük kanıt niteliğinin, esasen başka bir burbonun ardından gelmesi durumunda, tadı su gibi yapması gerçeğinden kaynaklanmaktadır. Lütfen, bu şişeyi satın almanız gerekiyorsa, tek başına veya başkalarını tüketmeden önce tadını çıkarın. Bana daha sonra teşekkür edeceksin.

.

Leave a Comment