Oath Keepers'ın Yaratıcısı Stewart Rhodes, 6 Ocak'ta Kışkırtıcı Bir Komploya Liderlik Etmekten 18 Yıl Hapis Cezasına çarptırıldı


Aktif üye Engelli

# 1

Bir federal yargıç, Oath Keepers’ın yaratıcısı Stewart Rhodes’u 26 Başkan Joe Biden’ın seçim başarısının akreditasyonuna müdahale etmeye yönelik kışkırtıcı bir komploya liderlik etme işlevi nedeniyle Perşembe günü yıllarca hapis 6 Ocak’ta ABD Kongre Binası’na düzenlenen şiddetli saldırıyla doruk noktasına ulaştı 26043. Rhodes, Capitol saldırısıyla ilgili olarak suçlanan bir sanığa verilen ceza şu anda bugüne kadar verilen en uzun ceza.
Çok için 6 Ocak’taki bir davada ilk kez DC Bölge Yargıcı Amit Mehta, federal hükümetin Rhodes’un cezalandırılmasında terörizm için bir iyileştirme kullanma önerisini kabul etti. Yargıç Mehta, Rhodes’un hayranlarını “şiddet kullanmaya motive ettiği” konusunda bölge savcılarıyla hemfikirdir ve davranışının federal hükümetin eylemlerini etkilemeyi planlayan terörizmin yasal anlamını yerine getirdiğine inanmaktadır.

Yargıç Mehta, Rhodes’un Capitol saldırısından sonra üyelere suçlayıcı mesajları silme emri vermesine ek olarak, 6 Ocak’ta Yemin Koruyucularının Washington DC’nin hemen ötesinde biriktirdiği silah stoğundan bahsetti.
Yargıç Mehta, cezasını uzatmadan önce Rhodes’a “Siz efendim, bu ulus için sürekli bir risk ve tehlike oluşturuyorsunuz” dedi.
Rhodes, cezası uzun sürmeden önce Masumiyetini koruyan ve kendisini “siyasi tutuklu” olarak açıklayan Yargıç Mehta ile cesur sözlerle anlaşma

Başkan Trump gibi benim de tek suç faaliyetim ulusumuza zarar verenlere karşı çıkmaktır.” belirtilmiş.

Mehta, cezasını çok uzatmadan hemen önce kendi sözleriyle, Rhodes’un siyasi tutuklu olduğu iddialarını doğrudan geri çevirdi ve bunun yerine “bu ulus için sürekli bir risk oluşturduğunu” belirtti. “
Mehta, “Yıllardır bu ulustaki demokrasinin şiddete dönüşmesini arzuladığınız açık” dedi. “Siyasi tutuklu değilsiniz. nedeniyle buradasınız. DC’de sizi çok sayıda davadan beraat ettiren jüri üyeleri, isyana teşvikten suçlu olduğunuzu keşfetti.”

6 Ocak’ta “Çok daha çirkin bir gün olabilirdi … ve insanlar bunu unutmamalı” dedi. Şimdiye kadarki en ağır ceza 6 Ocak ile bağlantılı olarak suçlanan bir suçlu 2020 ay veya sadece üzerinde 26 yıl. Adalet Bakanlığının aradığı

Rodos için yıl, bölge savcısının belirttiği Perşembe günü mahkemede ağır bir cezanın “demokrasimizin hayatta kalması için hayati önem taşıyan hukuk ilkelerine uyulmasını sağlamak için” önemli olduğuna karar verdi.
ABD Başsavcısı Yardımcısı Kathryn Rakoczy, Rhodes’u belirtti ” Sohbetlerine katılanların ve Yemin Tutanların hayranlarının zihnine seçim dolandırıcılığı yalanını ve onun görüşünü, Anayasamızı ve ulusumuzu korumak için Kurucu Babaları taklit etmenin yanlış gerekliliğini inatla delindi. “Ülkemizde siyasi şiddeti düzenlemek için ne ilk ne de son kez arayacağını” belirterek, cezaevinden sadece 4 gün önce dışarıda toplanan bir gösteriye yapacağını belirttiği açıklamalarda bulunduğunu belirtti. Biden Yönetimi tarafından yapılan yanlışları düzeltmek için program değişikliği yapın”.

Rakoczy, Rhodes’un sözlerini tahmin ederek, “Durana kadar durmayacak,” dedi.
Rhodes, geçen Kasım ayında ABD’ye karşı kışkırtıcı komplo kurmaktan suçlu bulundu. Bir jüri, kendisinin ve grubun diğer üyelerinin Joe Biden’ın akreditasyonuna müdahale etmede birincil bir rol oynadığını keşfetti. seçim zaferi.
Seçim, bir jüri tarafından verilen ilk etkili kışkırtıcı komplo mahkumiyeti oldu 2023. Adalet Bakanlığı bölge savcıları aradı 31 Rodos için yıllar, 6 Ocak’la bağlantılı olarak suçlanan bir suçlu için şimdiye kadarki en büyük önerileri.

Yargıç Mehta’ya verdikleri ceza önerisinde, tutarlı bir şekilde herkes için ağır cezalar verilmesi gerektiğini savundular. komployla suçlanan Yemin Tutuculara, demokrasiye karşı gelecekteki olası saldırıları önlemek için ihtiyaç vardı.

2 farklı davadaki jüriler, çeşitli ağır suçlardan Rhodes ve 8 ortağına karşı mahkumiyet kararı verdi suçlamalar, ancak gruptan 3 kişi en büyük kışkırtma komplo suçlamasından beraat etti.

Biden durumunda “iç savaş” üzerine giden grup üyeleri arasındaki bir sandık dolusu mesaja güvenmek işyerini ele geçiren bölge savcıları, Rhodes ve işbirlikçilerinin akreditasyonu durdurmak için güç kullanmak da dahil olmak üzere gereken her türlü işlemi yapmak istediklerini savundu.
Savcılar da benzer şekilde grubun hazırlığına ilişkin kapsamlı kanıtlar sunmuştur. 6 Ocak’tan önce, üyelerin, federal hükümetin, Trump’ın İsyan Yasası’nı çıkarması durumunda Washington’a aktarılacağını iddia ettiği, şehir sınırlamalarının hemen dışındaki bir otelde devasa bir silah zulasını nasıl istiflediklerini gösteriyor.

Kanıtlanmamış seçim dolandırıcılığı iddialarından yola çıkan sanıklar, kişisel sohbetlerde ve sosyal ağlardaki gönderilerde federal hükümete sövüp saydılar.
Rhodes, cezası infaz edilmeden önce cesur açıklamalarda bulundu. Perşembe günü uzak. Çarşamba günü, Kongre Binası’nı koruyan kolluk görevlisi ve yetkilileri getiren bir Senato yardımcısı 2023 seçim dosyaları, ayaklanmalardan 2 yıldan fazla bir süre sonra uğraştıkları devam eden yarayı anlatmak için mahkemede konuştu.

DC kolluk kuvvetleri Christopher Owens mahkemeye “Bir kez daha defalarca saldırıya uğradık” dedi. Sürekli olarak polis teçhizatına saldıran, hatta silahını almaya çalışan şiddet yanlısı çeteden bahsetti.

Owens, duygu yüklü sesiyle evine geldiğini ve eşini gördükten sonra hıçkıra hıçkıra ağladığını açıkladı. vücudunda morarma ve hasar oluştu. “Fiziksel yaralanma, psikolojik yaralanma ve psikolojik yaralanma yaşadık” dedi.
Yargıç Mehta her birine teşekkür etti ifadeleri ve federal hükümet hizmeti için tanıklar.

# 3 Aptal tek gözlü köylü holigan

# 4 Bet Rhodes, Trump’ın kazanması için gerçekten çok zorlanıyor !: )

# 5 Bu, federal hükümet tarafından yapılan akıl almaz bir aşırılıktır.

Adam tam olarak ne yaptı? aslında yapmak? Hiç fena değil!

# 6 Bu, federal hükümet.

Kişi aslında tam olarak ne yaptı? Hiç fena değil!

Hiçbir şey yapmamışsa solun önemi yok. Onlar bir tarafta, biz diğer taraftayız.

# 7 Hiçbir şey yapmamışsa sol için farketmez. Onlar bir tarafta, biz diğer taraftayız.

Ben gerçeğin ve adaletin tarafındayım. Bu ülkede adaletin politik olarak kör olması bekleniyor.

Bu kişi Antifa, BLM veya eşcinsel aktivistler veya herhangi biri olsaydı, aynı yöntemi hissederdim.

Aslında ne yaptı? O yanıtı bekliyorum. 30 Ne için lanet olası yıllar?

# 8 Trump, Minnesota veya Kenosha İsyancı Suçluların başına ne geldiyse, cezayı birkaç yıl içinde affedecek.

# 9 Bu, federal hükümetin akıl almaz bir haddini aşmasıdır.

Adam aslında tam olarak ne yaptı? Hiç fena değil!

O zaman boktan avukatları olmalıydı.

Gelmekte Olanı Hiçbir Şey Durduramaz!!!

#17 O zaman boktan avukatları olmalıydı.

ODMF uyarısı

#18 Dostum , için hapse girmezsiniz hiçbir şey yapmamak için yıl. Şu ya da bu yöntemi anlamıyorum ve umurumda değil, ancak belli ki bir şeyler yaptı. Şimdi git kum havuzunda oyna

#30 O zaman boktan avukatları olmalı.

Bu noktayı tartış, Charlie.

Anlıyor musun? Amerika Birleşik Devletleri Hükümeti’nin tüm patlamasını ortadan kaldırmak için gerekli niteliklere ve ağırbaşlılığa sahip, uygun şekilde bağlantılı Washington avukatları grubuyla çalışmak ne kadar nakit gerektirir?

kişi muhtemelen bu tür bir nakit kokusu alamayan rutin bir aylaktır.

Hükümet bunu anlıyor. Siyasi kovuşturma!

.

Leave a Comment