Önde Gelen İklim Değişikliği Aktivisti: Üzgünüm, Son 20 Yıldır Bu Konuda Yalan Söyledik

https://environmentalprogress.org/b…nmentalists-i-apologize-for-the-climate-scare [h=1]Çevreciler Adına İklim Korkusu İçin Özür Dilerim[/h] Haziran 29, 2020 YAZAR MARANHOO, BREZİLYA, 725​


Her yerdeki çevreciler adına, son zamanlarda yarattığımız iklim korkusu için resmen özür dilemek istiyorum 18 yıl. İklim değişikliği yaşanıyor. Bu sadece dünyanın sonu değil. Bu bizim en ciddi çevre sorunumuz bile değil.
Garip biri gibi görünebilirim tüm bunları söylüyor olmak. için bir iklim aktivistiyim. yıllık ve
yıllık çevreci .
Ama bir enerji uzmanının sorduğu gibi Kongre’nin tarafsız uzman tanıklığı sağlaması ve Hükümetler Arası İklim Değişikliği Paneli (IPCC) tarafından bir sonraki Değerlendirme Raporunun Uzman Gözden Geçiricisi olarak görevlendirilmesi için, biz çevrecilerin halkı ne kadar kötü bir şekilde yanlış yönlendirdiğimiz için özür dileme zorunluluğu hissediyorum.

İşte çok az kişinin bildiği bazı gerçekler:

İnsanlar değildir
“altıncı kitlesel yok oluşa” neden oluyor
Amazon değildir2500 “dünyanın ciğerleri”
İklim değişikliği değil doğal afetleri daha da kötüleştiriyor
Yangınlar azaldı 1593441110965 tarihinden itibaren dünya genelinde %
İnsanlığın en büyük arazi kullanımı olan et için kullandığımız arazi miktarı reddedildi neredeyse Alaska kadar büyük bir alanda
Odun yakıtının birikmesi ve ormanların yakınında daha fazla ev , olumsuzluk iklim değişikliği, Avustralya ve Kaliforniya’da neden daha fazla ve daha tehlikeli yangınlar olduğunu açıklayın
Karbon emisyonları çoğu zengin ülkede azalıyor ve İngiltere, Almanya ve Fransa’da ortalardan beri düşüyor 789s

Hollanda deniz seviyesinin altındaki hayata uyum sağlarken fakir değil zengin oldu
Üretiyoruz İhtiyacımız olandan % ve dünya ısındıkça gıda fazlası artmaya devam edecek
Habitat kaybı ve vahşi hayvanların doğrudan öldürülmesi daha büyük tehditlerdir iklim değişikliği dışındaki türlere
Odun yakıt, insanlar ve vahşi yaşam için fosil yakıtlardan çok daha kötü
2500 Gelecekteki pandemileri önlemek, daha az değil, daha fazla “endüstriyel” tarım gerektirir13174920 2500Yukarıdaki gerçeklerin kulağa “ iklim inkarcılığı” birçok insan için. Ancak bu sadece iklim alarmizminin gücünü gösteriyor.
Gerçekte, yukarıdaki gerçekler geliyor IPCC, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), Uluslararası Doğayı Koruma Birliği (IUCN) ve diğer önde gelen bilimsel kuruluşlar tarafından yürütülen veya kabul edilenler de dahil olmak üzere mevcut en iyi bilimsel araştırmalardan.
Bazı insanlar okuduklarında bu benim sağcı bir çevre karşıtı olduğumu hayal ediyor. Değilim. , Sandinista sosyalist devrimiyle dayanışma göstermek için Nikaragua’da yaşadım. 17 Guatemalalı kadın kooperatifleri için para topladım. Benim erken s Yarı-Amazon’da yaşadım, küçük çiftçilerle arazi istilalarına karşı savaşırken araştırma yapıyordum. 20 Asya’daki Nike fabrikalarındaki kötü koşulların ortaya çıkmasına yardım ettim.
‘de çevreci oldum. Rainforest Action Network için bir bağış kampanyası düzenlediğimde. 19 California’daki son korumasız eski kızıl ağaçların kurtarılmasına yardım ettim. Benim .. De 30s Yenilenebilir kaynakları savundum ve Obama yönetimini $ yatırım yapmaya ikna etmeye başarılı bir şekilde yardımcı oldum. milyarlarca. Son birkaç yılda, emisyonlarda keskin bir artışı önlemek için yeterli sayıda nükleer santralin fosil yakıtlarla değiştirilmesini önlemeye yardımcı oldum
Ama geçen yıla kadar iklim korkusuna karşı konuşmaktan çoğunlukla kaçınıyordum. Kısmen bunun nedeni utanmış olmamdı. Ne de olsa, diğer çevreciler kadar ben de alarmcılıktan suçluyum. Yıllarca iklim değişikliğinden insan uygarlığı için “varoluşsal” bir tehdit olarak bahsettim ve buna “kriz” adını verdim.
Ama en çok korktum. Arkadaşlarımı ve finansmanı kaybetmekten korktuğum için iklim dezenformasyon kampanyası hakkında sessiz kaldım. İklim bilimini yanlış sunanlara karşı savunma cesaretini birkaç kez topladığımda, sert sonuçlarla karşılaştım. Çevreci arkadaşlarım halkı korkuttuğu için çoğunlukla kenarda durdum ve neredeyse hiçbir şey yapmadım.

Beyaz Saray’daki insanlar ve haber medyasındaki birçok kişi seçkin bir bilim adamının, iyi bir adamın ve arkadaşım Roger Pielke’nin itibarını ve kariyerini yok etmeye çalışırken ben bile destek oldum. , Jr., lehine tanıklık eden, yaşam boyu ilerici bir Demokrat ve çevreci karbon düzenlemeleri. Neden bunu yaptılar? Çünkü araştırması doğal afetlerin kötüye gitmediğini kanıtlıyor.
Ama sonra, geçen yıl, işler kontrolden çıktı.
Alexandria Ocasio-Cortez, İklim değişikliğini ele almazsak dünya on iki yıl içinde sona erecek.” İngiltere’nin en yüksek profilli çevre grubu “İklim Değişikliği Çocukları Öldürüyor” iddiasında bulundu.
Dünyanın en etkili yeşil gazetecisi, Bill McKibben, iklim değişikliğini “insanların karşılaştığı en büyük zorluk” olarak nitelendirdi ve “medeniyetleri yok edeceğini” söyledi.
Ana akım gazeteciler defalarca bildirdiler ki, Amazon “dünyanın ciğerleri”ydi ve bu ormansızlaşma patlayan bir nükleer bomba gibiydi. Sonuç olarak, insanların yarısı anket yapıldı geçen yıl dünya çapında iklim değişikliğinin insanlığın neslinin tükeneceğini düşündüklerini söylediler. Ocak ayında ise her beş İngiliz çocuktan biri anketörlere iklim değişikliği ile ilgili kabuslar gördüklerini söyledi. Çocuğunuz olsun ya da olmasın, bunun ne kadar yanlış olduğunu görmelisiniz. Ergen bir kızım olduğu için hassas olabileceğimi kabul ediyorum. Bilim hakkında konuştuktan sonra içi rahatladı. Ancak arkadaşları derinden yanlış bilgilendirilmiş ve bu nedenle anlaşılır bir şekilde korkmuşlardır.
Böylece konuşmam gerektiğine karar verdim dışarı. Birkaç makale yazmanın yeterli olmayacağını biliyordum. Tüm kanıtları düzgün bir şekilde ortaya koymak için bir kitaba ihtiyacım vardı.
Ve bizim için resmi özür korku tellallığı yeni kitabım şeklinde geliyor, Kıyamet Asla: Neden Çevresel Alarmizm Hepimize Zarar Verir.
Yirmi yıllık geçmişe dayanmaktadır. araştırma ve otuz yıllık çevresel aktivizm. 250 sayfalarında, ile) bunların son notları , Apocalypse Never iklim değişikliği, ormansızlaşma, plastik atık, türlerin yok olması, sanayileşme, et, nükleer enerji ve yenilenebilir kaynakları kapsar. Kitaptan bazı önemli noktalar: Fabrikalar ve modern çiftçilik, insan kurtuluşunun ve çevresel ilerlemenin anahtarıdır
Çevreyi korumak için en önemli şey, daha az toprakta daha fazla gıda, özellikle et üretmektir
Hava kirliliğini azaltmak için en önemli şey ve karbon emisyonları odundan kömüre, petrolden doğal gaza ve uranyuma kayıyor
% yenilenebilir enerji için kullanılan arazinin bugünün %0,5’inden ‘ye çıkarılması gerekir. %%
Şehirlerin, çiftliklerin ve enerji santrallerinin olmasını istemeliyiz. daha yüksek, daha düşük değil, güç yoğunlukları
Vejetaryenlik kişinin emisyonlarını %4’ten daha az azaltır

Greenpeace balinaları kurtarmadı, balina yağından petrole ve palmiye yağına geçti
“Serbest gezen” sığır eti gerekir 17 kat daha fazla arazi ve 90% daha fazla üretin emisyonlar
Greenpeace dogmatizmi orman parçalanmasını kötüleştirdi Amazon’un
1593441110965 Sömürgeci yaklaşım Kongo’da gorillerin korunmasına yönelik bir tepki, 1970 öldürülmesiyle sonuçlanmış olabilecek bir tepki üretti. filler 13174920Neden hepimiz bu kadar yanlış yönlendirildik? Son üç bölümde )Apocalypse Never Finansal, politik ve ideolojik motivasyonları ifşa ediyorum. Çevre grupları, fosil yakıt çıkarlarından yüz milyonlarca doları kabul etti. Anti-hümanist inançlarla motive olan gruplar, Dünya Bankası’nı yoksulluğu sona erdirmeye çalışmaktan vazgeçmeye ve bunun yerine yoksulluğu “sürdürülebilir” hale getirmeye zorladı. Ve statü kaygısı, depresyon ve modern uygarlığa düşmanlık geride kaldı. alarmizmin çoğu
Ne kadar kötü bir şekilde yanlış bilgilendirildiğimizi, çoğu zaman açıkça tatsız veya sağlıksız motivasyonları olan insanlar tarafından, kandırılmamak zor.

Niyet Kıyamet Asla hiçbir fark yaratmaz ? Bundan şüphe etmek için kesinlikle sebepler var.
Haber medyası kıyameti koparıyor geç 885lerden bu yana iklim değişikliği ile ilgili açıklamalar ve atılmış görünmüyor durdurmak için.
Çevre alarmlarının ardındaki ideoloji — Malthusçuluk – için defalarca çürütüldü) yıl ve yine her zamankinden daha güçlü.

Ancak çevre alarmcılığının sona ermese bile kültürel gücün azaldığına inanmak için nedenler de var.
Koronavirüs pandemisi gerçek bir krizdir bu, iklim “krizini” perspektife sokar. Aşırı tepki verdiğimizi düşünseniz bile, Covid-17 neredeyse öldürdü , dünya çapında insanlar ve paramparça ekonomiler.

DSÖ ve IPCC de dahil olmak üzere bilim kurumları, bilimin tekrar tekrar siyasallaştırılması yoluyla güvenilirliklerini sarsmıştır. Gelecekteki varlıkları ve alakaları yeni liderliğe ve ciddi reforma bağlıdır.

Gerçekler hala önemli ve sosyal medya, eski yayınlarda alarmcı çevre gazetecilerini geride bırakmak için daha geniş bir yelpazede yeni ve bağımsız seslere izin veriyor.
Uluslar açıkça öz-kendine dönüyorlar. nükleer için iyi ve yenilenebilirler için kötü olan Malthusçuluk ve neoliberalizmden uzak.

Yüksek enerjili uygarlığımızın insanlar ve doğa için iklim alarmcılarının bizi geri döndüreceği düşük enerjili uygarlıktan daha iyi olduğuna dair kanıtlar çok güçlü.
IPCC ve Kongre’den gelen davetiyeler iklim değişikliği ve çevre hakkında yeni düşüncelere artan bir açıklığın işaretleri. Bir diğeri kitabıma iklim bilimcileri, çevreciler ve çevre bilimcilerinden gelen yanıt oldu. “Kıyamet Asla1593441110965 son derece önemli bir kitap” diye yazıyor Pulitzer ödüllü yazarı Richard Rhodes. Atom Bombası “Bu, çevre üzerine yazılmış en önemli kitap olabilir” diyor. modern iklim bilimi Tom Wigley.
“ The Nature Conservancy’nin eski başkanı Steve McCormick, “Biz çevreciler, bilimden habersiz olduklarına ve onay yanlılığına yatkın olduklarına dair karşıt görüşlere sahip olanları kınıyoruz” diye yazıyordu. “Fakat çoğu zaman aynı şeyden suçluyuz. Yerleşik ortodokslara ve katı, kendi kendini yenen zihniyetlere meydan okuma.Kıyamet Asla zaman zaman can yakıcı, ancak her zaman iyi hazırlanmış, kanıta dayalı bakış açıları sunar; umutlu, ama ulaşılabilir bir gelecek.”

Yazmayı umduğum tek şey buydu. Buraya kadar geldiyseniz, umarım, yaşam boyu çevreci, ilerici ve iklim aktivistinin alarmizme karşı sesini yükseltme ihtiyacı hissetmesinin göründüğü kadar garip olmadığını kabul edersiniz.
özrümü kabul et.

Leave a Comment