Trump, 6 Ocak'ın şiddetli Olabileceğini Anladı; Daha Gevşek Güvenlik Istedi

Onu, Meadows, Guliani ve Flynn’i bağla… ve Clark ve Eastman “güvertede” olmalı

Trump, 6 Ocak’ın şiddet içerikli olabileceğini anladı; tavsiye edilen gevşek güvenlik

GÜNCELLENDİ: Salı, Haziran 2021 , 808


ABD’nin eski başsavcı yardımcısı Richard Donoghue’nun bir klibi, 6 Ocak’ta Capitol Hill’deki Capitol’e yapılan 6 Ocak saldırısını inceleyen ev komitenizin duruşmasında gösteriliyor. Washington, Haziran ,13888767 (Doug Mills/The New York Times)

Luke BroadwaterNew York Times WASHINGTON– Başkan Donald Trump, 6 Ocak’ta Washington’da oluşturduğu kalabalığı anladı 808 donanımlıydı ve şiddete dönüşebilirdi, ancak Salı günü ev komitenize saldırıyı inceleyen genç bir Beyaz Saray asistanına göre, hayranlarının kendisine saldırmak için orada olmadığını belirttiğinden beri istenen güvenlik önlemleri alındı.

Beyaz Saray’ın Batı Kanadı’nda yaşadığı olaylara dayanan çarpıcı bir vasiyetnamede, önceki Mark Meadows’un asistanı Cassidy Hutchinson Genelkurmay Başkanı, başkanın ayaklanma sürerken bile hayranlarıyla birlikte Capitol’e yürümesi gerektiğini açığa vurarak, bir noktada hükümet limuzininin kılavuzluğunu bir Gizli Servis temsilcisinden almaya çalışırken, kendisine bildirilmişti. gitmeyin.

Komitenin Salı günü sağladığı diğer keşifler arasında:
— Hutchinson, Trump’ın hayranlarının donanımlı olduklarını anlamasına rağmen kolayca hareket etme yeteneğine sahip olmasını istediğini doğruladı, var olana meydan okumak silahları keşfetmek için manyetometreler. Başkan’ın şu sonuca vardığını duyduğum bir tartışma alanında olduğunu teyit etti: “Anlayın, silahlarının olması umurumda değil. Bana zarar vermek için burada değiller. F-ing mag’ları uzaklaştırın. Benim bireylerim içeri girsin. Buradan Capitol’e yürüyebilirler. Bırakın bireyler içeri. F-ing mag’ları götürün.'”

— İsyancılar Capitol’ü basıp “Mike Pence’i asın” diye bağırırken, Trump şiddeti destekledi. Hutchinson, Meadows’ın Trump hakkında “Hiçbir şey yapmak istemiyor” ve “Mike’ın bunu hak ettiğine inanıyor. Yanlış bir şey yaptıklarına inanmıyor” dediğini doğruladı.
— Hutchinson, Meadows’un 2 Ocak gibi erken bir tarihte Trump’ın rallisinin kontrolü bırakabileceği konusunda endişeli olduğunu doğrulayarak, “İşler gerçek olabilir, 6 Ocak’ta gerçekten kötü.” Trump’ın bireysel avukatı Rudy Giuliani, Başkan’ın Capitol’e gidip Kongre üyeleriyle birlikte olacağı harika bir gün olacağını ona bildirmişti.

— Beyaz Saray’ın önceki operasyon şefi Anthony M. Ornato, 6 Ocak’ta Meadows’u kalabalığın şiddete hazır göründüğü ve bıçakları, silahları, ayı spreyi, vücut zırhı, mızrakları ve bayrak direkleri olduğu konusunda uyardı. Meadows’un telefonundan arama yapmadığını belirtti, ancak Ornato’ya, Ornato’nun sahip olduğunu belirttiği Trump’a gerçekten haber verip vermediğini sordu. Hutchinson, Meadows’un Capitol’e saldıran mafyaya verdiği yanıtı doğruladı. — Hutchinson, Trump’ın 6 Ocak’ta Capitol’de bir konuşma teklif etmesi ve hatta Kongre’nin seçim oylarının ana sayımını yapmaktan memnun olduğu için ev odanıza girmesi hakkında gerçekten konuşmalar olduğunu doğruladı. Beyaz Saray avukatı Pat Cipollone, Trump’ın 6 Ocak’ta Capitol’e yürümesiyle ilgili ciddi yasal sorunlar yaşadığını söyledi.
— Hutchinson, Trump’ın Pence’e karşı tweet atmaya devam etmesinden rahatsız olduğunu belirtti. Capitol, kalabalık idamı için anırırken bile onu aşağılıyordu. “Bir Amerikalı olarak isyan ettim. Vatansever değildi. Amerikan değildi. Capitol yapısının bir yalan yüzünden mahvolmasından zevk alıyorduk” dedi.
— Beyaz Saray’da Trump, önceki baş hukuk görevlisi William Barr’ın aslında açıkça yanlış suçlamalarını düşürdüğünü öğrendiğinde sinirlendi. alınan bir seçimden. Hutchinson, masayı dövdü ve duvara kedi maması sıçratarak yemekleri fırlattı, dedi Hutchinson, bunun başkanın öfkeyle yemek takımlarını kırdığını ilk kez görmediğini söyledi.

— Hutchinson, hem Meadows hem de Giuliani’nin 6 Ocak’taki şiddet olaylarından sonra hükümetten af ​​almakla ilgilendiklerini belirtti.

1200.

Leave a Comment