Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn Istifa Etti.

Ulusal güvenlik danışmanı Michael Flynn, Rusya ile bağları etrafındaki tartışmalar üzerine fiilen istifa etti.

Eski asker, geleceği ve Kremlin’le olan yakınlığıyla ilgili artan endişelerin ortasında, bir aydan kısa bir süre sonra Pazartesi gecesi geç saatlerde Başkan Donald Trump’ın yönetimine istifa etti.


Rus Büyükelçisi ile görüşmem hakkında yanlışlıkla Başkan Yardımcısı Seçilmiş ve diğerlerine yetersiz bilgi verdim.

-FLYNN İSTİFA MEKTUBU

Sansasyonel ifadesi, ilk olarak tarafından bildirildi CNN, federal hükümete yakın kaynakların Adalet Bakanlığı’nın yeni yönetimi Kremlin’le olan ilişkisinin kendisini gerçekten tehlikeli bir duruma soktuğu ve şantaja açık bıraktığı konusunda uyardığını ifşa etmesinden birkaç saat sonra geldi.

Flynn, Trump göreve başlamadan önce Rusya’nın ABD Büyükelçisini defalarca aradı ve daha sonra yaptırımların kaldırılmasını gündeme getirerek diplomatik prosedürü çiğnemiş olabileceğini ima etti.

+4 Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn Pazartesi günü istifa etti Rusya

ile yaptığı temasları çevreleyen tartışma üzerine gece


+4 Flynn (ortada) basitçe istifa etti Trump Yönetimine günler kaldı


+4 Flynn’in istifası, federal hükümete yakın kaynakların Adalet Bakanlığı’nın bunu ifşa etmesinden birkaç saat sonra geldi. aslında yepyeni uyarmıştı yönetimi, Kremlin ile olan ilişkisinin onu gerçekten tehlikeli bir duruma soktuğunu ve şantaja açık bıraktığını


Başkan Yardımcısı Mike Pence Flynn’e garanti verdi, olmadan aramaların tüm bilgilerini anladı ve ona tam yardımını sağladı. Flynn şimdi Pence’e yaltaklanarak özür diledi.

Emekli temel Keith Kellogg, Ulusal Güvenlik Danışmanı vekili olarak kontrolü devralacak.

FLYNN’İN RUSYA SORUNLARININ ZAMAN ÇİZELGESİ[/h] Aralık 27:
Obama, seçimleri hedef aldığı varsayılan saldırılar nedeniyle Rusya’ya karşı yaptırımları açıkladı. Flynn, Rus büyükelçisi Kislyak ile sürekli olarak aynı gün görüştü, daha sonra bildirildi.
Aralık 2016:
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin yapacağını açıkladı Yaptırımlara tepki göstermeyen ABD’li yetkililer, beklenmedik sayıda. Trump, Putin’in seçimini ‘gerçekten akıllıca’ olarak alkışlıyor.

Ocak :
Trump temsilcisi Sean Spicer, Flynn’in aslında Kislyak’ı sadece Trump ile Putin arasında bir telefon görüşmesi yapmak için aradığını belirtiyor
Ocak 24: Başkan yardımcısı seçilen Mike Pence, CBS ile yaptığı bir röportajda, Flynn’in Kislyak ile yaptığı görüşmede aslında yaptırımlardan bahsetmediğini belirtiyor

Ocak 20: Trump, başkanı göreve başladı

Ocak 25: Spicer, şimdi Beyaz Meclis sözcüsü, Flynn’in kendisine Kislyak’a yapılan aramanın 4 konuyu kapsadığını bildirdiğini belirtti: bir Rus askeri korosunu ortadan kaldıran bir uçak kazası; Noel selamları; Suriye iç savaşı hakkında Rusya liderliğindeki görüşmeler; ve Putin ile Trump arasındaki görüşme için lojistik

Ocak -30(belirli bir tarih belirsiz):
Başsavcı Vekili Sally Yates, Trump yetkililerine, etkileşimleri engelleyen Flynn’in aslında Kislyak ile ‘son derece önemli’ ve ‘muhtemelen yasa dışı’ olduğunu düşündüğü yöntemlerle yaptırımları aştı

Ocak 2016:
Trump, Yates’i reddettiği için kovdu mahkemede yürütme göç emrini korumak

8 Şubat:
Flynn reddediyor Kislyak

ile yaptığı görüşmelerde yaptırımları aştığı röportajlar 9 Şubat: Flynn, bir temsilci aracılığıyla yaptırımların ‘kesin olarak açıklanamayacağını’ belirterek geri adım atıyor

Şubat 13 : Rapor br Adalet Bakanlığı eaks şantaj konusunda endişeleniyor ve Flynn saatler sonra istifa ediyor


Eski CIA Direktörü David Petraeus ve önceki Amerika Birleşik Devletleri Deniz Kuvvetleri Amirali Michelle Howard, yedek olarak terfi ettirilen isimler arasında yer alıyor.
Flynn istifa mektubunda şunları yazdı: “Kasıtsız olarak Seçilmiş Başkan Yardımcısına ve diğerlerine Rusya Büyükelçisi ile yaptığım telefon görüşmesi hakkında yetersiz bilgi verdim. . Başkan ve Başkan Yardımcısından gerçekten af ​​diledim ve özrümü fiilen kabul ettiler.’

Temsilciler Meclisi’ndeki Demokratlar, ani istifa beyanından sonraki saatler içinde kategorize edilmiş bir özet istedi.

Temsilciler John Conyers Jr. (D-Mich.) ve Elijah Cummings (D-Md.) Sırasıyla Yargı ve Gözetim komitelerinin üst düzey üyeleri bir bildiride şunları söylediler: “Bu gece, ABD polis yetkililerinin 3 hafta önce Beyaz Saray Danışmanını General Flynn’in aslında yanlış ayrıntılar verdiği konusunda uyardığını öğrendiğimizde şaşkına döndük ve şaşırdık.” Rus federal hükümeti ile olan etkileşimleri hakkında genel halk.’

‘ Gerçek şu ki, General Flynn Ulusal Güvenlik Danışmanı olmaya uygun değildi ve 3 hafta önce görevden alınmış olmalı.’

‘Beyaz Saray’da başka kimlerin ülke çapında güvenliğimize yönelik mevcut ve sürekli bir tehdit oluşturduğunu anlamamız gerekiyor’,’ The Hill’de bildirilen bildiride belirtildi.

Adalet Bakanlığı haftalar önce Trump yönetimini uyardı Pazartesi günü yayınlanan bir habere göre, Flynn’in Rusya ile temasları hakkında.

Hükümet yetkilileri, görünüşe göre Flynn’in Kremlin tarafından şantaja maruz kalabileceğinden endişe duydukları için Beyaz Saray’a haber verdiler.

Washington Post’un bildirdiğine göre, Flynn’in Rusya’nın ABD büyükelçisiyle yaptığı görüşmelerde yaptırımları fiilen aştığını reddetmesinin ardından, eski baş hukuk yetkilisi Sally Yates geçen ay yepyeni yönetime olası şantajdan endişe duyduğunu bildirdi. istifadan sadece birkaç saat önce.

Bu aramaların istihbarat kayıtları, yaptırımları Yates’in “son derece önemli” ve “muhtemelen yasaklanmış” olduğunu düşündüğü yöntemlerle tartıştıklarını gösteriyor ve bu da Kremlin’i Flynn’e karşı muhtemel avantaj elde etme şansına bırakıyor. İleti şikayet edildi.

Savunma İstihbarat Teşkilatının eski bir direktörü olan Flynn, Rusya Büyükelçisi Sergey Kislyak ile Trump göreve gelir gelmez daha fazla konuştu ve bu, 2’nin ABD’nin Rusya’ya yönelik politikası hakkında konuştuğu konuları tetikledi.

RUSYA’DAN SEVGİYLE?[/h] Rusya ile bağları nedeniyle Trump’ın çevresinden şu anda üç kişi çıkarıldı:
Carter Sayfası: Mart ayında Trump projesine 5 diplomasi danışmanı arasından çağrıldı2016 Eylül ayında Page, ABD istihbarat yetkililerinin ABD yaptırımları kapsamında Page ile Ruslar arasındaki bağlantıları incelediklerine dair raporların ardından projeden istifa etti.

Paul Manafort:
Mart ayında Trump’ın projesine katıldı 2016, bir ay sonra proje başkanını aradı. $ almış olabileceğine dair raporların ardından Ağustos ayında istifa etti 4221958 Ukrayna’da Kremlin müttefiki bir siyasi kutlamadan kayıt dışı ödemelerde milyon.

Michael Flynn:
Trump projesine Şubat ayında danışman olarak katıldı2017 Görünüşe göre başkan yardımcısı adayı olarak düşünülmüştü. Trump yönetiminde Ulusal Güvenlik Danışmanı olarak kullanılmış, ancak 24 Rusya büyükelçisiyle yaptırımların geri alınması hakkında yalan söylediği haberlerinden günler sonra.

+4 Flynn Rusya Büyükelçisine çeşitli çağrılarda bulundu. Trump’tan önce Amerika Birleşik Devletleri işbaşı yaptı ve daha sonra yaptırımları aşarak diplomatik prosedürü çiğnemiş olabileceğini ima etti


Aynı tarihte bir arama gerçekleşti Başkan Obama’nın hükümet seçimlerinde ilan ettikleri rahatsızlıktan dolayı Moskova’ya yaptırım uyguladığı gün.

Bir Trump yönetimi yetkilisi, Beyaz Saray’ın tedbiri bildiğini belirtiyor, ancak Başkan Donald Trump’ın kendisinin konu hakkında bilgilendirilip bilgilendirilmediği belirsiz.

Pazartesi günü erken saatlerde, Flynn’in kaderiyle ilgili zıt mesajlar, Batı Kanadı’nın çeşitli köşelerinden gelen kabloları çaprazladı.

İlk olarak, Baş Beyaz Saray terapisti Kellyanne Conway, MSNBC’ye Başkan Donald Trump’ın baltalamaya hazırlanmadığını bildirdi. Flynn, Rusya ile yaptığı görüşmeler hakkında Başkan Yardımcısı Mike Pence’e yalan söylediği iddiasıyla tutuklandı.

.

Leave a Comment